האיגוד לספורט הניווט בישראל

Israel Orienteering Association

מספר תוכנית בגפ"ן 38372

<-- לחץ כאן לתפריט

תל חדיד 
שבת, 06 אוקטובר, 2018
לזכר הראל מרמלשטיין
זינוקים עד 10:30
שעת גג 12:30
מסלולים
מסלולמרחקמספר מפות נותרות
קצרצר 1.7 ק'מ[0]
קצר 2.65 ק'מ[0]
בינוני 4.91 ק'מ[0]
ארוך 6.35 ק'מ[0]
 ניווט בכיף
הרשמה מראש 20 שח (לחברי איגוד)
30 שח (לחצוניים)
הרשמה מוקדמת עד05/10/2018 20:00 [ההרשמה המוקדמת הסתיימה]
הרשמה במקום 30 לחברים, 40 לאורחים, 10 להשכרת כרטיס אלקטרוני בהפקדת תעודה

ארגון

מועדון מארגן השרון
תכנון מסלולים אודי דפני
בקרת מסלולים דניאל רז-רוטשילד
ניהול ארוע אהוד דפני
פרטי התקשרות אודי 052-473-3330

מפה

שם המפה תל חדיד [ת] press image to enlarge
סוג שטח יער
קנ"מ 1:7500
תאריך מיפוי 2013

מידע נוסף ודרכי הגעה

הוראות הגעה פנייה למצפה מודיעין מכביש 443, פנייה ימינה בלולאה וחצייה ליער תל חדיד במנהרה מתחת לכביש 443, חנייה במגרש 'חנה וסע' מימין מיד אחרי המנהרה.
מידע נוסף

תחרות בתקן "ארצית"

כינוס –

הכינוס כ 200 מ' מהחנייה לפי השילוט. מוגבלי תנועה ומרובי ציוד יכולים להגיע עד לכינוס ברכב אבל מי שיכול ללכת 200 מ' מתבקש לחנות במגרש כדי שלא להעמיס את אזור הכינוס ברכבים. הכינוס ביער מוצל. אין מתקנים ואין מים זורמים.

הניווט –

הניווט בחלק המזרחי של מפת תל חדיד שרובו שטח גבעות מיוער משובץ פרטים סלעיים (סלעים, מצוקים) ושרידי התיישבות עתיקה (בורות, תוואי סלע חצובים). המפה משנת 2013, מבוססת לידר, מעודכנת ומדויקת ואמנם מתוצרת מקומית אבל ברוח צ'כית – באזורים עמוסים חלק מפרטי הנוף מופעים במפה וחלק רק בשטח. המסלולים ברובם ביער, חלקים מהמסלולים בשטחים חצי פתוחים ובמטעי זיתים ומרחיקי הלכת מגיעים גם למשוכות צברים. בשטח מערכת שבילים ענפה וכן רשת סינגלים שבחלקם מסומנים במפה וניתן להסתמך עליהם אבל חלקם מופיעים רק כהפתעה מבלבלת בשטח. בכמה אזורים של היער היו כריתה או דילול ובהם יש להסתמך על הטופוגרפיה ופרטים אחרים ולא על התכסית. המסלולים ברמת קושי בינונית ומעלה, כל אחד לפי אורכו, כאשר פה ושם משובצות תחנות בונוס קלות. בשטח יש עדיין שרידי צמחיית קרקע של שלהי הקיץ, לא נורא ולא חייבים מגני שוקיים למי שלא רוצה. מיקום התחנות אומת בעזרת GPS ולא תתקבלנה תלונות על מיקום שגוי :)

תחרות ופרסים –

הניווט מוקדש לזכרו של הראל מרמלשטיין ונושא פרסים לנוער. פרסים יוענקו לבנים ובנות במקומות הראשונים של כל אחת מקבוצות הגיל: עד 14 (מסלול קצר), עד 16 (מסלול בינוני) ועד 18 (מסלול ארוך). קבוצות הגיל לפי תאריך לידה ביחס ליום התחרות. אם במסלול מסוים לא יהיו משתתפים או משתתפות מקבוצת הגיל התואמת, הפרס יועבר מסלול אחד למטה (דוגמא: אם לא יהיה אף בן בגיל עד 18 במסלול הארוך, יינתן פרס לבן עד 18 במסלול הבינוני).

הטכס יתקיים בשעה 12:00. בדרוג יחשבו רק מי שיסיימו עד שעת הטכס.

 

עממי –

מסלול של כשלושה ק"מ (אווירי, המסלול בפועל יותר ארוך אבל יש אפשרויות לקצר) עובר בדרכי עפר ובסינגלים (שבילי אופניים) עם אפשרויות קיצור ע"י חצייה דרך היער. ההליכה בסינגלים חווייתית, מקרבת אל הטבע וברובה בצל. בשעות הניווט, רוב רוכבי האופניים כבר בדרכם הביתה אך עדיין צריך להיות ערניים, אם נפגשים על הסינגל לפנות להם מעבר וכמובן להיזהר. מי שמעדיף להימנע מסינגלים או מטופל בעגלה יכול לעשות את כל הניווט על שבילים רחבים למעט 2-3 תחנות. בסיום הניווט, האזור מציע אתרים לפיקניק, חלקם עם מתקנים לילדים. מומלץ להגיע עם הרכב למצפה בצד המערבי של התל ולצפות על השפלה המשתרעת עד קו החוף.

בטיחות –

חלק מהמסלולים חוצים את דרך הכורכר לכיוון התל. תנועת רכבים צפויה להיות דלילה אך נדרש להיזהר בחצייה. גם בדרכים היותר צדדיות יש להיזהר מרכבים שעשויים להזדמן. בסינגלים יש להיזהר מפגיעת אופניים וגם להיזהר מלפגוע בהם. בשטח בורות, חלקם צרים ועמוקים, לא כולם מסומנים במפה., ומתבקשת תשומת לב. ישנם מצוקים גבוהים שמופיעים במפה בצורה בולטת והמסלולים לא מתקרבים אליהם. מצד שני חלק מהמסלולים מגיעים למדרון הצפוני שגם בו יש מצוקים לא קטנים והם פחות בולטים במפה. מתחם מגורים של בדואים מסומן במפה כשטח אסור בכניסה ואין סיבה להתקרב אליו. אנחנו עדיין בסוף הקיץ - יש להרבות בשתייה ולהתמגן מהשמש.

 
הזינו כתובת מוצא לקבלת הנחיות הגעה   יעד ברירת מחדל הינו הכינוס, ניתן לבחר סמן אחר כיעד

--- טרם נטענה מפה ---